Heaven Uni37

Forum sojuszu Heaven Uni37

Ogłoszenie

Drobne info od administracji
Wszelkie pomysły na temat forum proszę pisać na PW - będzie łatwiej ...

REJESTRACJA ! ! !
1 - zarejestruj się! Nick ten sam co na OGame!
2 - odbierz maila z "hasłem aktywacyjnym"
3 - zaloguj się i NAPISZ do Drakevern`a lub LongShot`a PW tu na forum (dodamy Cię do odpowiedniej grupy)

Z góry dziękuję za współpracę
Wasza
Administracja

  • Index
  •  » Porady
  •  » 12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

#1 2007-02-14 17:07:21

Drakevern

God of Heaven

3733505
Skąd: Over the hills and far away...
Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 348

12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

Witajcie!

Dawno nic tu nie pisałem więc postanowiłem "zebrać się" w sobie i poukładać w 1-dnym miejscu to, co planowałem od jakiegoś czasu ...

Mianowicie chodzi mi o wtyczki do przeglądarki FF ...
(jest już podobny temat- przyklejony jako ogłoszenie - w tym dziale, ale tam są bardziej "ogólne" informacje, a tu chciałbym zająć się tym bardziej dokładnie...)

Od początku ...

Firefox`a można ściągnąć ze Strony domowej FF - tu jest zawsze pokazana najnowsza wersja (w chwili obecnej jest to 2.0.0.1) ... tłumaczyć co to FF chyba nie muszę?

Moje zdanie jest takie - jeśli chodzi o przeglądarki - jak dla mnie IE już nie istnieje . FF ma tyle możliwości "rozwojowych", że każdy może sobie go "zrobić" tak, jak mu się podoba ... dlatego właśnie dla mnie jest najciekawszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przeglądarki (co nie oznacza, że dla wszystkich - to kwestia gustu)


Jedziemy dalej ... ostrzegam od razu, że ciąg dalszy tego "wykładu" opiera się na założeniu, że macie już FF u siebie - a to dlatego, że wtyczki, które będę opisywał działają TYLKO i WYŁĄCZNIE pod tą przeglądarką (owszem - wiem, że są ich odpowiedniki pod Operę, ale zdecydowanie mniej i nie tak proste w instalacji i użytkowaniu - chociaż przyznaję - nie zgłębiałem za bardzo tego tematu więc może się okazać, że coś się zmieniło ... pytanie do Was - kto używa Opery - jak się sprawa ma jeśli o to chodzi? Czekam na odpowiedzi poniżej ...)

Już zainstalowany FF? No to teraz wypadałoby mieć aktualną wersję "dodatku" do niego pt. GreaseMonkey, który można sobie ściągnąć z tej strony. Wystarczy kliknąć "2.Install GreaseMonkey" i zezwolić FF aby z tej strony instalować oprogramowanie.
Co nam to daje? Hmmm ... sam w sobie GreaseMonkey - ZUPEŁNIE nic ...... ALE to jest "podstawa" dzięki której możemy instalować sobie różne skrypty w FF (i nie mam na myśli tylko do OG - skryptów jest CAŁE MNÓSTWO - jak ktoś umie i chce - można sobie pisać samemu - pełne pole do popisu )

Teraz podejrzewam, że będzie potrzebny restart FF (pewności nie mam, bo dawno temu to robiłem ...) i możemy zabierać się za szukanie dodatków o których jest ten temat ... tak - do tej pory trwały tylko "przygotowania" do tego, o czym tak naprawdę chciałem napisać , ale skoro już tu dobrnęliście, to teraz zaczynamy prawdziwą "zabawę" ...

Zastanawiam się w jakiej "kolejności" opisywać wtyczki ... czy je jakoś "grupować" czy coś ... hmmm ... chyba nie ma sensu - będę tylko "wyróżniał" tekst o danej wtyczce - zobaczycie niżej ...

Otóż na "pierwszy ogień" pójdzie coś, co jest BARDZO przydatne ... nazywa się to "Farmlist", a zobaczyć co i jak można na tej stronie.
Specjalnie zacząłem od tego ponieważ jest tam wyjaśnione co i jak robić, aby zainstalować tę wtyczkę ... a cała procedura jest DOKŁADNIE taka sama ze wszystkimi innymi ... jak już mamy FF z Greasemonkey`em - znajdujemy adres na którym jest wtyczka, która nas interesuje i dalej schemat jest ten sam - żółty pasek u góry, przycisk "INSTALL" i (jeśli dotyczy to skryptu do OG - przelogowanie na koncie) zrobione ...

Kolejną wtyczką niech będzie "Ładowność Floty" - załóżmy sytuacje - macie komuś do wysłania XXX surowców - dobrze byłoby wiedzieć ile będzie na to potrzeba transów - owszem - można liczyć ... dodawać, dzielić itp, ale po co skoro można sobie tego oszczędzić dzięki tej właśnie "wspomagajce" ...
Otóż ten skrypt pokazuje (w menu Flot) ile potrzeba MT/ DT na zabranie tego, co aktualnie znajduje się na danej planecie, a jak wybierzecie XXX MT i/lub DT - pokazuje ich całkowitą ładowność - proste, szybkie i skuteczne
Do zainstalowania z tej strony.

Następna przydatną - chociaż może (jeszcze, ale mam nadzieję, że w przyszłości owszem ...) nie dla wszystkich - rzeczą jest "Teleporter". Kto ma to wie, że czasem liczą się sekundy, które robią różnicę między udaną obroną, a wtopieniem floty ...
O co chodzi? W menu po lewej stronie dostaniecie "gratis" nowy przycisk - "Teleporter". Obsługa banalna - siedzimy sobie na księżycu skąd ma być telep ... czekamy i czekamy ... w odpowiednim czasie klikamy ten właśnie przycisk po lewej, wybieramy księżyc docelowy, flotkę (tu jest możliwość od razu kliknąć "max") i pyk - już zrobione ... trochę szybciej niż "zwyczajnie" ...
Kto zainteresowany - odsyłam do tego miejsca.

Jeszcze jest coś, co przydaje się, jeśli chcemy na bieżąco wiedzieć ile mamy surki z eko i na co nas stać ... Skrypt nosi nazwę "Wydobycie" i wystarczy go zainstalować, a później przejść przez "przelicz" na każdej planecie w takiej kolejności w jakiej później chcecie, żeby się pojawiały poniżej "wydobycia" na danej planecie - po prostu będzie ramka z podsumowaniem eko ze wszystkich kolonii ...
Do sprawdzenia i instalacji z tej strony.

Dla "ciekawskich" jest coś, co pokazuje zmianę w pkt - zamiast "standardowej" linijki "Punkty xxx (Miejsce xxx [+x] z xxxx)" - teraz będziecie mieli 4 ostatnie wpisy ... Nosi nazwę - "Punkty" i przyznaję się, że bardziej patrzę na to pod względem ilości osób na uni niż pkt, ale dobrze jest wiedzieć od razu co się dzieje ...
Przyda się? Wejdź na tę stronę.

Kto chciałby mieć aktualne informacje o danym graczu bez (czasem żmudnego i czasochłonnego) szukania go w statach? Tu z pomocą przychodzi skrypt o nazwie "Statystyki mapaogame", który robi to w następujący sposób. Po kliknięciu na nick gracza w podglądzie galaktyki otwiera się strona mapy OGame od razu z zaznaczonym nickiem i informacjami o tej osobie.
Po szczegóły jak to zrobić - trzeba najpierw zapisać plik skryptu na dysku, edytować go (nawet zwykłym notepad`em) i wpisać w odpowiednim miejscu numer swojego uni - zapraszam na stronę, gdzie wszystko jest opisane.


To tyle skryptów, które ja osobiście mam zainstalowane ... nie należy zapominać o "podstawowym" dodatku do FF w kwestii OG - FoxGame. Jak zainstalujecie i zobaczycie jak bardzo wspomaga granie, to później trudno będzie Wam sie bez niego obejść.
Szczegółowe info na tejże stronie.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe wtyczki o których nie wspomniałem - proszę o dopisywanie się - zawsze warto podzielić się tym "jak" gramy ... jak usprawniamy sobie życie ... ewentualnie co nam sprawia trudności itp.

Wszelkie powyższe wtyczki są "legalne" - jeśli ktoś zastanawiałby się nad tym czy nic się nie stanie jak coś zainstaluje. Nie używam czegoś, czego nie wolno - wiem co za to grozi, a mój czas, który włożyłem w wypracowanie takiego konta nie jest czymś, co chciałbym "ot-tak-sobie" puścić w kosmos z byle jakiego powodu.

Czekam na Waszą reakcję - warto było to pisać w ogóle? Przydadzą się komuś z Was takie informacje?
Hehe - doczytał ktoś do końca? Proszę o opinie ...

Pozdrawiam
Wasz
Drakevern


http://img521.imageshack.us/img521/5254/syg1kd8.jpg

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...
My mother, and my sisters, and my brothers.
'Lo, there do I see...
The line of my people...
Back to the beginning
'Lo, they do call to me
They bid me to take my place among them.
In the halls of Valhalla...
Where the brave...
May live...
...forever ! ! !

Offline

 

#2 2007-02-14 17:36:33

LongShot

Guardian Angel

5906586
Call me!
Skąd: Łęczyca (k.Łodzi)
Zarejestrowany: 2006-09-03
Posty: 306

Re: 12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

Ja uzywam jeszcze tego skryptu.
Link
Usuwa on bug z falangi (synchronizujac czasy ) dzieki czemu łatwiej złapac przecwinika ( po wysłaniu pewni nie tylko mnie okazalo sie czasem ze choc bysmy nie wiem jak szybko zrobili to nagle mamy zamiast 3 sek ,20 sekund



EDIT
A wetnę Ci się bezczelnie

Jeśli chodzi o falę - ja odświeżam na kilka chwil przed wysłaniem floty jeszcze - w ten sposób mam dokłedny czas ... a poza tym - jak zauważę jakąkolwiek flotę na fali, to spisuję sobie gdzieś czas powrotu - dokładny czas o której będzie w odpowiednim miejscu - chodzi o czas serwera - i owszem - później czasy lotu mogą się trochę "rozjeżdżać", ale czas DOlotu będzie ten sam

To tyle co chciałem w tej kwestii, a o tym skrypcie wiem, ale nie używam z przyczyn powyżej opisanych ...

Btw - edytowałem troszkę, bo Ci się link nie chciał wpisać ...

Co złego to nie ja

Drakevern

EDIT

A dzieki , myslałem ze dobrze zrobiłem ale luknałem tylko na szybko  i wyszedłem z forum Dzieki za poprawke


EDIT
A to jeszcze raz ja - sprawdziłem ten link - i jeśli ktoś nie jest zalogowany na ogame.net, to niestety, ale nie wyświetli mu się ta strona ... podmieniłem link na docelowy - teraz można bezproblemowo otworzyć
Kurcze - się nam narobiło "edit`ów" , ale dobrze jest - przynajmniej wiadomo, że coś się dzieje i informacje tutejsze są rzetelne i poprawne

Drakevern

Edit2

No zgadza sie ale rejestracja trwa sekundy , nie trzeba czekac na maila tylko sie rejestrujemy a potem mozemy sie zalogowac i pobierac.


http://img391.imageshack.us/img391/9347/finalversionprzycfn7.png



The battle line is drawn I dare you to cross it
You better think twice before you mix it up with me
I won't back down I'll keep the fire burning
As hard as you try you're never gonna stop me now

Offline

 

#3 2007-02-14 18:10:00

bisqp

Niebiański weteran

Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 93

Re: 12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

wiem, wiem, kiedyś mi long tłumaczył, a ja lama nic nie kapowałem, ale już kilka wtyczek mam


http://img183.imageshack.us/img183/6410/sygnaturkaup1.th.png

Offline

 

#4 2007-02-14 20:09:26

Drakevern

God of Heaven

3733505
Skąd: Over the hills and far away...
Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 348

Re: 12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

A i jeszcze "świeży" skrypcik ... chociaż może już go znacie ...

Mianowicie - Archiwum wiadomości - dla mnie osobiście - BOMBOWA sprawa ... nareszcie jest coś na co czekałem, bo już nie trzeba sobie zapisywać potrzebnych rzeczy w "notatkach" (nota bene - mam ich ponad 30 chyba i jak trzeba coś w miarę szybko znaleźć to się muszę przez nie "przekopać" czasami ...) - właśnie sprawdziłem jak działa - moim zdaniem ok - tylko RS`y trzeba zapisywać jak się je ma "rozwinięte" w oknie wiadomości, ale to i tak pikuś w porównaniu z tym, ile się zaoszczędza czasu ...
Wszystko ładnie pogrupowane na kategorie - kwestia kilku kliknięć i jest już widoczne to, co trzeba ...
Jak dla mnie - REWELACJA - konto "Komandor" może się schować

A skąd taka dobroć - a proszę bardzo - stąd.

Wasz
Drakevern


http://img521.imageshack.us/img521/5254/syg1kd8.jpg

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...
My mother, and my sisters, and my brothers.
'Lo, there do I see...
The line of my people...
Back to the beginning
'Lo, they do call to me
They bid me to take my place among them.
In the halls of Valhalla...
Where the brave...
May live...
...forever ! ! !

Offline

 

#5 2007-02-15 01:39:09

Ojciec Dyrektor

Niebiański weteran

Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 79

Re: 12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

Drake, szefie, żebyś zadyszki nie dostał od tego pisania

a informacje przydatne, nie powiem

pzdr

Offline

 

#6 2011-08-03 08:44:32

dejfu

Gość na forum

Re: 12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

Szkoda że linki wygasły.

A te wtyczki będą działać pod najnowszą wersje ogame?

 
  • Index
  •  » Porady
  •  » 12 - Wtyczki do Firefox`a - różne "wspomagacze" do OGame

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.angell.pun.pl www.hardkoryehe.pun.pl www.gwardia.pun.pl www.redtube.pun.pl www.zarzadzanie09.pun.pl