Heaven Uni37

Forum sojuszu Heaven Uni37

Ogłoszenie

Drobne info od administracji
Wszelkie pomysły na temat forum proszę pisać na PW - będzie łatwiej ...

REJESTRACJA ! ! !
1 - zarejestruj się! Nick ten sam co na OGame!
2 - odbierz maila z "hasłem aktywacyjnym"
3 - zaloguj się i NAPISZ do Drakevern`a lub LongShot`a PW tu na forum (dodamy Cię do odpowiedniej grupy)

Z góry dziękuję za współpracę
Wasza
Administracja

#1 2006-09-28 03:55:52

Drakevern

God of Heaven

3733505
Skąd: Over the hills and far away...
Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 348

6 - Flota czy eko ...

To znowu ja ... troszkę na dziś znalazłem ...

Na ogame można wyróżnić 2 podstawowe sposoby zdobywania surowców a więc i pktów, są to dochody z kopalń i z napadów ( można wyróżnić tez 3-ci pośrednik handlowy kiedy kupujemy taniej i sprzedajemy drożej , bardzo rzadki i trudny zawód – poznałem tylko jednego bardzo dawno temu)

Często słyszymy „miał marne eko dlatego po zezłomowaniu tak spadł” , albo „ale solidne eko zezłomowali go a on spadł tylko o 10 miejsc” . Ja jako mały specjalista łapie się za głowe czytając takie posty, a mam czym się pochwalić , od września podciągnąłem moje zezłomowane konto ze 110 miejsca na 24, a na uni32 od zera do 50 miejsca, może niektórym wyda się to średnio oszałamiający wynik , gdyby nie to , że rzadko zdarzało mi się siedzieć więcej niż 2h na ogame i tka to był czas spedzony na chacie i forum a nie w grze, ale mogę pweidzeć z duma że jeśli wezmiemy pozycje w statystykach i podzielimy przez czas to mamy doskonały stosunek ,
Tutaj jednak nie chciałem chwalić eko , ale wykazać kiedy warto iśc w eko , a kiedy w złomy jednakże mam szeroką wiedze we wszystkich dziedzinach gdyż mój sojusz flociarski, lobuje mnie , a że liczyć umiem , przedstawie wam wszystko w cyferkach

Podstawowym atrybutem złomiarza jest czas jaki może poswieicc na napady w ciagu doby, gdzie godziny od 12 do 24 będą miały mnożnik 1x , od 24 do 3 > 2x , od 3 do 6 >3x , od 6 do 12 to 1,5x (wiadomo że w wakacje trzeba by lekko zmodyfikowac , a także we wrzesniu ze względu jeszcze na studentówi emerytów wyjeżdżających na dzialki ,

Tak więc to ile zarobisz będąc flociarzem można opisac
Flota x czas , prawda że proste ? jeśli macie mniej niż 6h w ciagu doby , to już stanowczo proponuje techniki mieszane eko-flota , inaczej wiecej będziecie wydawac na FSy niż zarobiacie na flocie

Flociarz także jest bardziej przywiązany , musi być na czas tu nie mam miejsce na spóźnienie , niedyspozycyjnośc tylko zwieksza możliwość złomiku , no i ciagle zmienia planety , zużuwając nastepne okolice , to wyklucza bycie przypałowym flociarzem i rozważnym ekonomem , jedno ima się z drugim

Przy eko, można by rzecz że niezależnie od czasu każdy wydobywa tyle samo, błąd .
Przy eko , trzeba wziąć pod uwage, liczbe planet STAŁYCH , naszą pozycje w rankingu (tudzież chodzi o czynnik strachu żeby nikt nas nie farmił bo to rażąco zmniejsza dochody) infrastrukture taką jak nanity na każdej planecie odpowiednia wielkość planet , zależne od uni 160 pół spokojnie wystarczy potem terraformerki będą kosztować grosze , magazyny, drobne bunkry , byle z przeciwrakietkami i wieksza ilościa działek , by nie można było stracic plamek rakietkami , i wyeliminowac groźbę *RW niespodzianki* z rana ,pod uwagę należy też wziąć nasze stosunki z sąsiadami , gdyż ekonom większej floty nie ma , a z czynnikiem strachu można taki spokój łatwo zdobyć , (potrafilem być nieskanowanym 3 miesiące mimo iż byłem w sodoku uni ) , odległości miedzy stałymi planetami , posiadanie moona na robienie FS surki , ilość DT . Największym błedem jest myślenie że posiadanie eko to czysty zysk i żaden problem , ale wystarczy troche pomyślec poplanować aby oni stali w miejscu i narzekali , a ty będziesz pruł z dnia na dzień do góry , bo to tez cieżki kawałek chleba jak i złomowanie , każdą inwestycje trzeba przemyśleć i wyliczyc czy się opłaca itd. Przy tej taktyce jeśli nie masz 9 planet stałych od razu schodzisz do lamusa , pozostaje ci tylko taktyka mieszana

Taktyka mieszana , to połączenie flociarza z ekonomem, twory te powstają wtedy gdy jakiś złomiarz zostawia minimum 6 stałych planet i tam stale rozbudowuje eko , pul na pół z flotą , albo gdy ma uż 9 moonów i nie ma zamiaru ich porzucać zaczyna budować kopalnie….

Może to być też jakiś zezłomowany gracz który dopiero co buduje flotę trudno go nazwać złomiarzem , albo ekonom który zmienił wiarę , dobrze wiecie o co chodzi

Od razu mówię, że nie ma nic za darmo , możecie dłużej lamić w statach na tych samych miejscach , albo rosnac i regularnie spadać po złomowniach co 3 miechy , tutaj opisze co i jak wygląda w liczbach dla tych którzy chcą zacząć ostrą rywalizacje

Tak więc , jeśli macie floty musicie stwierdzić czy zarabiacie na nich czy też dopłacacie wysyłając na Fsy , ciężko to stwierdzić dlatego proponuje zajrzeć na stronę
http://raksim.go.pl/ > wydajnośc produkcji tam uzupełnijcie kopalnie i temperaturę, i stwierdźcie czy dziennie / tygodniowo macie taki przyrost punktowy (1pkt = 1000surowców ) , jeśli mniejszy znaczy że dopłacacie do floty , jeśli równy to znaczy ze teoretycznie nic nie tracicie, delikatnie więcej przyrasta punktów (macie taki przyrost jak bez floty ma ekonom ) , dużo więcej – tzn. że jest dobrze
Dla ekonomów też proponuje podliczyć swoje wydobycie , zajrzyjcie tez na stronę pewnych statystyk na moim uni prowadzonych przez Adm Thrawn, z mojego uni
http://www.uni14.yoyo.pl/gracze.htm
znajdźcie sobie tydzień i miejsca które SA najbardziej zbliżone do waszego kotna, statystyki obejmują tylko top100 , ale ta rozpoznanie jako takie , przemnóżcie sobie swoje wydobyciem a tygodnie i zobaczcie jaki będziecie mieli przyrost punktowy względem innych graczy , mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że ekonom może dojść do 30 miejsca , później musi zacząć farmie aby piąć się w górę gdyż flociarze są za dobrzy (tzn. sieją zniszczenie i eko nie wystarcza) , ale spokojnie dobry ekonom farmer też sobie poradzi jeśli jesteście e bardzo przyssani do jednego miejsca to możecie nawet tylko bombki budować żeby rozbić wszystkie banki w okolicy – ale to jak będziecie mieli 30 miejsce

najwięcej satysfakcji z gry daje system mieszany, jeśli rzeczywiście inwestujecie w eko , wtedy , po wpadce z flota i zezłomowaniu nadal będziecie mieli nie tak drastyczne spadek , a pojedyncze złomowanka i farmienie daje duża satysfakcje


http://www.gazetaogame.awardspace.com/kopalnie.xls

dzięki temu możecie na bieżąco oglądać postępy waszych kopalń wstawcie swoje wydobycie i inne dane , tylko zapiszcie sobie na dysku, jeśli zamierzacie czerpać zyski zaplanujcie jaki typ kopalnie opłaca wam się wybudować najbardziej , podliczcie sobie wszystko i zastanówcie się jaka drogę rozwoju wybrać

Oczywiście - komentarze mile widziane ...

Wasz
Drakevern


http://img521.imageshack.us/img521/5254/syg1kd8.jpg

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...
My mother, and my sisters, and my brothers.
'Lo, there do I see...
The line of my people...
Back to the beginning
'Lo, they do call to me
They bid me to take my place among them.
In the halls of Valhalla...
Where the brave...
May live...
...forever ! ! !

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.magi-nation.pun.pl www.narutowarsmax.pun.pl www.specjalna2010.pun.pl www.bakuganmoc.pun.pl www.wsciekleorly.pun.pl