Heaven Uni37

Forum sojuszu Heaven Uni37

Ogłoszenie

Drobne info od administracji
Wszelkie pomysły na temat forum proszę pisać na PW - będzie łatwiej ...

REJESTRACJA ! ! !
1 - zarejestruj się! Nick ten sam co na OGame!
2 - odbierz maila z "hasłem aktywacyjnym"
3 - zaloguj się i NAPISZ do Drakevern`a lub LongShot`a PW tu na forum (dodamy Cię do odpowiedniej grupy)

Z góry dziękuję za współpracę
Wasza
Administracja

  • Index
  •  » Porady
  •  » 5 - Co jest lepsze - MT czy DT ?!

#1 2006-09-28 03:45:13

Drakevern

God of Heaven

3733505
Skąd: Over the hills and far away...
Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 348

5 - Co jest lepsze - MT czy DT ?!

Witajcie ...

Tym razem ciekawe rozważanie odnośnie transporterów ... niby oczywiste ... ale miło opisane ...
Nic tylko czytać ...

Pomimo tego, że obie jednostki mają teoretycznie takie same zadanie - transport surowców, są jednak diametralnie różne.

MT - zmiana wprowadzona kilka miesięcy temu, w praktyce całkowicie zmieniła użyteczność tych jednostek. Mają porównywalną prędkość do LMów, przez co są bardzo uniwersalne.

Przydają się głownie w:
- szybkie zwiezienie surowców z koloni. Jeżeli ktoś ma kilka planet koło siebie, MT są idealne by szybko przetransportować surowce na moona, lub jedną kolonie. MT zużywają dużo wiecej deuteru w porównaniu do DT, lecz w przypadku tak małych odległości nie ma to znaczenia.
- ponieważ sondy nie mogą już transportować surowców, to właśnie MT zajmą ich miejsce. Chodzi nie tylko o farmowania (gdzie liczy się jak długo używamy zajmujemy sobie dany slot), ale jeszcze o transport deuteru na nasz moon. Brakuje nam paliwa, to właśnie MT przetransportują nam brakujący deuter.
- są idealnym mięsem armatnim. Więm, że teoretyczny ich koszt jest troche większy od LMów (bo płacimy 2k metalu i aż 2 k kryształu za jednego MT), lecz tak popularne teraz krążowniki nie mają na nie szybkich dział. Oznacza to, że warto na każde 2 - 3 LMy budować po 1 MT.

DT - przez większość czasu to one były podstawowymi jednostakami do transportu surowców. Czy przez zmiane prędkości w MT stały się bezużyteczne ? Oczywiście, że nie!

Ich głownym atutem jest niskie zużycie deuteru. By przetransportować surowce musimy ich wysłać 5 razy mniej niż MT! Ich zużycie deuteru jest tylko 2 razy większe. Oznacza to, że lecąc DT, zamiast MT spalamy ponad dwa razy mniej deuteru!

Ich głowne zastosowanie:
- Jeżeli mamy planety rozrzucone po wszystkich galaktykach, by tanio transportować surowce wysyłamy właśnie DT!
- przy każdym handlu, gdzie musimy wysłać po kilka milionów surowców, DT się idealnie do tego sprawują.
- jeżeli mamy planete w dalekiej galaktyce (lub osoba której chcemy wysłać surowce), wtedy używamy tylko DT, zamiast MT. Koszt takiego jednego transportu za pomocą MT, może kosztować nas o 200 - 500k deuteru więcej!
- jeżeli farmujemy planete z obroną, to MT padają jak muchy. Wysyłając zamiast nich DT, zmniejszamy nasze straty i atak staje się dużo bardziej opłacalny.

Jak widzicie, obie jednostki są bardzo różne. Każdy z nich ma wiele zastosowań. Najlepiej mieć Każdego po trochu. Ja osobiście miałem po 40 DT i 200MT na każdej planecie (planete miałem z lekką obroną, by nikt mi ich w nocy nie rozwalił). Dzięki temu surowce zwoziłem za pomocą DT, w sytuacjach kryzysowych za pomocą MT. Dodatkowo razem z flotą trzymałem po 500 DT - przydawały się do handlu i po złomowaniach gdy musiałem przetransportować duże ilości surowców. Miałem też 5k MT. Przydawały się do farmowania - nawet jak leciały 10 minut króciej, to przy całym locie, w tą i spowrotem oszczędziałem 20 minut!. Po za tym, jak złomowąłem kogoś, to dołączałem właśnie MT. Nie tylko zmniejszały moje straty, to jeszcze mogłem przy okazji zebrać znaczne ilości surowców z planety/moona.

Pytanie - co jest lepsze MT czy DT, jest nie na miejscu. Nie da się tak poprostu tych jednostek porównać. Niby służą do tego samego, ale mają zupełnie inne zastosowanie. Więc budujcie jedne i drugie, i sam po dłuższym czasie dojdziecie do takiego samego wniosku.

Wasze zdanie - czekam pod spodem ...

Wasz
Drakevern


http://img521.imageshack.us/img521/5254/syg1kd8.jpg

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...
My mother, and my sisters, and my brothers.
'Lo, there do I see...
The line of my people...
Back to the beginning
'Lo, they do call to me
They bid me to take my place among them.
In the halls of Valhalla...
Where the brave...
May live...
...forever ! ! !

Offline

 
  • Index
  •  » Porady
  •  » 5 - Co jest lepsze - MT czy DT ?!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wsciekleorly.pun.pl www.narutowarsmax.pun.pl www.darkan.pun.pl www.bakuganmoc.pun.pl www.specjalna2010.pun.pl