Heaven Uni37

Forum sojuszu Heaven Uni37

Ogłoszenie

Drobne info od administracji
Wszelkie pomysły na temat forum proszę pisać na PW - będzie łatwiej ...

REJESTRACJA ! ! !
1 - zarejestruj się! Nick ten sam co na OGame!
2 - odbierz maila z "hasłem aktywacyjnym"
3 - zaloguj się i NAPISZ do Drakevern`a lub LongShot`a PW tu na forum (dodamy Cię do odpowiedniej grupy)

Z góry dziękuję za współpracę
Wasza
Administracja

#1 2006-09-28 03:32:29

Drakevern

God of Heaven

3733505
Skąd: Over the hills and far away...
Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 348

4 - Pomysł na kolonizację ...

A tu znowu ciekawostka ...

Przyznaję, że pomysł przedstawiony poniżej jest cokolwiek interesujący ...

::Kolonizacja::

Pierwszą, podstawową zasadą jest by nie trzymać planet które nie mają przynajmniej 200 pól. W przyszłości będa one bardzo dużym problemem. Trafiła wam sie mała planeta - nie usuwajcie jej od razu. Zbudujcie kilka poziomów kopalni i traktujcie ją jako farme . Potem gdy zabraknie wam miejsc na nową planete to ją usuniecie. Pamiętajcie tylko by nie inwestować dalej w takie "maleństwa".

Ważne jest też miejsce gdzie skolonizujecie tą planete. By mieć dużo pól, warto kolonizować planety 4 - 6.

Cytat:

Tabelka z ilością pól na danej pozycji:
Planeta na pozycji 1 ma 48-80 pól. Średnio: 64 pola.
Planeta na pozycji 2 ma 53-83 pól. Średnio: 68 pol.
Planeta na pozycji 3 ma 54-82 pól. Średnio: 73 pola.
Planeta na pozycji 4 ma 108-238 pól. Średnio: 173 pola.
Planeta na pozycji 5 ma 95-239 pól. Średnio: 167 pol.
Planeta na pozycji 6 ma 82-228 pól. Średnio: 155 pol.
Planeta na pozycji 7 ma 116-173 pól. Średnio: 144 pola.
Planeta na pozycji 8 ma 123-177 pól. Średnio: 150 pol.
Planeta na pozycji 9 ma 129-188 pól. Średnio: 159 pol.
Planeta na pozycji 10 ma 79-122 pól. Średnio: 101 pol.
Planeta na pozycji 11 ma 81-116 pól. Średnio: 98 pol.
Planeta na pozycji 12 ma 85-129 pól. Średnio: 105 pol.
Planeta na pozycji 13 ma 60-160 pól. Średnio: 110 pol.
Planeta na pozycji 14 ma 42-126 pól. Średnio: 84 pola.
Planeta na pozycji 15 ma 54-149 pól. Średnio: 101 pol.

Kolejnym ważny zagadnieniem jest - gdzie kolonizować!?

Podam wam schemat który stosują najlepsi. Jego zalety poznacie dopiero po kilku miesiącach gry - zobaczycie ...

------------------------------------------------------------------
1 - planeta główna
2 - planeta w tej samej gali + (100 - 200 pozycji dalej)

3 - planeta jeszcze w innej galaktyce
4 - planeta w tej samej gali + (100 - 200 pozycji dalej)

5 - planeta jeszcze w innej galaktyce
6 - planeta jeszcze w innej galaktyce

7 - planeta jeszcze w innej galaktyce


8 - planeta na początku/końcu 8 gali

9 - planeta zapasowa
------------------------------------------------------------------


Komentarz:
Najlepiej przedstawie to na konkretnym przykładzie.

Nasza planeta głowna jest na 3:450:9. Więc następna planeta powinna być na: 3:150:xx

Kolejna na 2:150:xx i na 2:350:xx

Kolejna na 1:150:xx

Kolejna na 4:250:xx

Kolejna na 5:250:xx

8:10:xx

planeta zapasowa np. 3:450:4

Dlaczego właśnie tak ?? Duży rozstaw planet powoduje to że typowy złomiarz w praktyce tylko lata sobie między nimi (odwiedza je) i złomuje wszystkich na danym terenie. W przyszłości moony staną sie powszechne. Każdy będzie miał minimum 5 moonów. Im lepszy rozstaw planet, tym większy teren pod naszą kontrolą. Na początku gry warto mieć minimum jedną planete zapasową. Tam gdzie sie pojawiamy, tam dostawiamy poprostu kolejną planetke by móc robić na nią FSa. W przyszłości KAŻDY będzie siedział na moonach i takie swobodne loty to będzie równoważne ze stratą floty. Po za tym złapać kogoś bez falangi będzie bardzo trudno. Koszt przenoszenia floty będzie bardzo duży. Bez moonów i teleporterów, będziecie bezradni.

Planeta na początku lub na końcu 8 gali przyda się jako magazyn. Przelot DT z 3 do 8 gali jest naprawde bardzo tani. Nadwyżki będzie to normalna sprawa. Zbieracie na badania, żal wozić takie surowce ze sobą. Dzięki tej jednej planecie, będziecie poprostu magazynować je tam. Po za tym za pół roku będziecie mieć tam MOONa i zamiast FSa, będziecie teleportować tam flote. Będzie to najbezpieczniejszy FS. Potrzebujecie flote, teleportujecie ją z 8 gali. Nie potrzebujecie, stoi sobie tam spokojnie. Nie będziecie musieli pilnować jej przylotów, martwić się że pociąg/tramwaj się wam spóźnił. Na pewno ktoś jeszcze osiedli się w 8 gali, lecz gdzies pośrodku. Warto zauważyć że przelot z 250 ukłądu do np. naszego 10 jest dużo bardziej kosztowny niż przelot między galaktykami. O ile ktoś się koło was nie osiedli, nie będziedzie miał tak samo jak wy moona, i nie będzie czołowym graczem, to macie naprawde spokój i bezproblemowe granie.

Jeżeli ktoś zamierza zainwestować w eko - co jest bardzo dobrym posunięciem, to polecam poprostu więcej planet skolonizować w 8 gali. To naprawde nie jest zły pomysł by miec 4 - 5 planet w 8 gali a reszte, traktować jako kolonie na flote.

Tak samo, ta planeta zapasowa - póki co traktujecie ją jako planete na FSa, w przyszłości poprostu stanie się kolejną wypadówką z moonem. Samotne loty, po za nasze moony będzie oznaczać ogromne ryzyko i małe szanse upolowania kogoś!

Jeżeli popełniliście ten błąd, i skolonizowaliście wszystkie planety w jednym rejonie - zredukujcie ich ilość do 4, 5 a reszte przenieście do innych galaktyk. Jeżeli chcecie grać agresywnie, to naprawde wam się opłaci. Ilość planet skupionych razem, powinna być wskaźnikiem na styl waszej gry. No i co najciekawsze - pojedyczne kolonie opłaca się mieć w różnych rejonach, planety ekonomiczne głownie w dalekiej galaktyce. Nikt wam nie lata po satelitach, nikt nie was nie farmuje. Posiadanie 300 satelit, będze normalnością. Jeden upierdliwy osobnik i codziennie będziecie musieli je odbudowywać (~600k surowców za satelity na JEDNEJ planecie). Mając planety ekonomiczne w 8 gali, macie spokój.

W przyszłości gra będzie wyglądać według tego schematu - macie np. 5 moonów. Dostajecie info że jest flota w 2 gali. Szybko teleportujecie flote, wysyłacie. Obserwujecie na falandze czy nie ma zasadzki. Zbieracie złom. Na noc flote odstawiacie do jakiegoś bezpiecznego miejsca. Zresztą zrobienie "zwykłego" FSa z Moona na PZ, nie jest gwarancją bezpieczeństwa ;]. Dlatego też po raz kolejny warto mieć jakieś bezpieczne miejsce, ale to sami dojdziecie do takich wniosków po roku grania....



p.s. małe błędy na pewno są, ale mam nadzieje że idee rozrzucania planet wam już wpoiłem ;]

Co Wy na to?

Wasz
Drakevern


http://img521.imageshack.us/img521/5254/syg1kd8.jpg

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...
My mother, and my sisters, and my brothers.
'Lo, there do I see...
The line of my people...
Back to the beginning
'Lo, they do call to me
They bid me to take my place among them.
In the halls of Valhalla...
Where the brave...
May live...
...forever ! ! !

Offline

 

#2 2006-10-11 15:20:03

Azureus

Niebiański weteran

7205038
Zarejestrowany: 2006-09-23
Posty: 28

Re: 4 - Pomysł na kolonizację ...

Jeśli chodzi o pola to nie zawsze tak jest , ja trafiłem na planetę na 4 miejscu która miała 80 pól

Offline

 

#3 2006-10-12 22:56:04

Pelo-Hey ho lets go

Gość na forum

Re: 4 - Pomysł na kolonizację ...

Azureus napisał:

Jeśli chodzi o pola to nie zawsze tak jest , ja trafiłem na planetę na 4 miejscu która miała 80 pól

DAwno nie czytałem FaQ ale o ile dobrze pamiętam istnieje 10%(NIE JESTEM PEWNY) szans na to że planeta będzie miała inną liczbe pól niż pokazano w wykresie...Dlatego np. Spotyka sie planety po 300-317 pól..




answer

 

#4 2006-10-13 01:04:14

Mejd in Czajna

Gość na forum

Re: 4 - Pomysł na kolonizację ...

właśnie na tym polega cała istota 'ogejm'...na prawdopodobieństwie...wiec nie dziwne dla mnie było otrzymanie 240 a w skrajnych przypadkach 70 pól albo czasami mniej z 4 pozycji;) zależy od tego co sobie tam ten skrypt obliczy;)

Ostatnio edytowany przez Mejd in Czajna (2006-10-13 01:04:49)

 

#5 2006-10-13 09:13:30

vul6

Gość na forum

Re: 4 - Pomysł na kolonizację ...

Ja jestem chyba rekordzistą: na 45 uni na 4 pozycji udało mi się zdobyć planetkę która miała aż... 27 pól! nie mylicie się: nie 270 tylko 27, myslałem że takie coś nie jest możliwe, no ale cóż... a gdzieś na forum ogame widziałem planetkę która (z kilkoma terraformerami) miała chyba 374 pola :O

 

#6 2006-10-13 14:12:21

bisqp

Niebiański weteran

Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 93

Re: 4 - Pomysł na kolonizację ...

vul6 napisał:

Ja jestem chyba rekordzistą: na 45 uni na 4 pozycji udało mi się zdobyć planetkę która miała aż... 27 pól! nie mylicie się: nie 270 tylko 27, myslałem że takie coś nie jest możliwe, no ale cóż... a gdzieś na forum ogame widziałem planetkę która (z kilkoma terraformerami) miała chyba 374 pola :O

jak mi ktoś odpowie po co terraformer na takiej planecie to postawie piwo. Ja generalnie traktuje to jako zabawe i nie mam zamiaru się dostosowywać to tego, co tam piszą.
planety mam 5:81:xx i w bliskich okolicach (2-3układy) dobrze mi się z tym żyje, rozwine porządnie eko i nieporzebne mi będzie inne miejsce:P moooże jak już bardziej się wciągne np. w wakacje to pomyślimy.


http://img183.imageshack.us/img183/6410/sygnaturkaup1.th.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bakuganmoc.pun.pl www.magi-nation.pun.pl www.darkan.pun.pl www.narutowarsmax.pun.pl www.specjalna2010.pun.pl