Heaven Uni37

Forum sojuszu Heaven Uni37

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Drobne info od administracji
Wszelkie pomysły na temat forum proszę pisać na PW - będzie łatwiej ...

REJESTRACJA ! ! !
1 - zarejestruj się! Nick ten sam co na OGame!
2 - odbierz maila z "hasłem aktywacyjnym"
3 - zaloguj się i NAPISZ do Drakevern`a lub LongShot`a PW tu na forum (dodamy Cię do odpowiedniej grupy)

Z góry dziękuję za współpracę
Wasza
Administracja

#1 2006-09-04 14:15:14

BadMan

Klucznik Gates of Heaven

7121181
Zarejestrowany: 2006-09-03
Posty: 130

Rangi...

Witam

Jako że coraz więcej sojuszników dopytuje się o rangi chciałem wyjaśnić tę sprawę.

W tej chwili istnieją tylko 3 rodzaje rang:
Klucznik - założyciel akademi (czyli ja )
Dowódca - osoba z zarządu sojuszu
Ranga Tymczasowa - dla reszty sojuszników.
Ranga Tymczasowa będzie utrzymywana dla wszystkich sojuszników do czasu ustanowienia nowego systemu rang.... i w tym momęcie wszystko zależy od Was... jako że sami nie  chcemy podejmować takiej decyzji (ten sojusz jest dla Was i Wy też będziecie proszeni o branie udziału w podejmowaniu ważnych decyzji dodatkowo później moglibyście opowiadać jakie to marne rangi wymyśliliśmy a w tym monmęcie będzie to również Wasza wina ) dlatego też postanowiliśmy rozpisać konkurs na najlepsze rangi.

Ok dosyć ściemy przechodzimy do konkursu..

chciałbym abyście podali wasze propozycje w następujący sposób:

Ranga - punktacja - krótki opis rangi (max 250 znaków wliczając spacje)

Przykład:

Klucznik
- Ranga niezależna od punktacji  - To on otwiera Bramę Niebios wpuszczając tam osoby powołane do zostania Aniołem

Dodatkowo możecie zamieścić obrazki które mogą zostać przypisane do odpowiedniej rangi...

Mam nadzieje że będzie dużo propozycji i w niedługim czasie będziemy mogli zastosować nowe rangi

Czekamy na Wasze propozycje

Pozdrawiam
BadMan

EDIT:
Temat przeniesiony ze starego forum licze na Waszą aktywność


http://img295.imageshack.us/img295/299/sygna3fd2.jpg

Offline

 

#2 2006-09-04 20:07:05

bisqp

Niebiański weteran

Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 93

Re: Rangi...

proponowałbym może tak, jak było w heaven starym, było spoko. a tak imho to rangi nie są potrzebne do dobrego grania więc w sumie mi to obojętne


http://img183.imageshack.us/img183/6410/sygnaturkaup1.th.png

Offline

 

#3 2006-09-04 22:01:05

Khouri

Gość na forum

Re: Rangi...

mi tez rangi sa obojętne, no bo i po co mi one?
Że będe miał np: jakiegoś majora czy szeregowca to mi znaczej różnicy nie czyni.

ja proponuje taką ranke dla "szarych członków" : OBYWATEL
wszyscy maja równo i jest spokój dla założyciela(bo rang zmieniać nie musi)

Pozdro
Khouri

 

#4 2006-09-05 03:30:40

Vyrt

Gość na forum

Re: Rangi...

Ok, to ja mam taką sugestię...

No więc, niech będzie tak, że skoro akademia, to klasyczną rangą będzie student- ale będą rangi specjalne:
(i tu się zaczyna jazda)

1. magister ekonomii: dochód dobowy: metal>1kk, kryształ>0.5kk
2. doktor ekomomii: dochód dobowy: metal>1.4kk, kryształ>0.7kk
3. profesor ekonomii: dochód dobowy: metal>1.8kk, kryształ>0.9kk
4. szeregowy: flota warta>40kk
5. kapral: flota warta>60kk
6. sierżant: flota warta>80kk
7. kamikadze: flota warta ponad 50% punktów
8. żółw: bunkier warty ponad 40kk
(przy czym warunki 7 i 8 są nadrzędne nad wszystkimi pozostałymi )


To jest ogólna koncepcja, ale chciałbym, żeby było fajnie i śmiesznie i nie po punktach, a osiągnięciach. Jak na razie tylko na tyle miałem pomysły, także jak ogólny zarys pomysłu Wam sie spodoba, to dorzucajcie coś od siebie, to się złoży później z tego może coś naprawdę sensownego i do tego z jajem

pozdrawiam

ps. chyba niedługo będę musiał zacząć brać leki na sen;)

 

#5 2006-09-05 11:16:56

Khouri

Gość na forum

Re: Rangi...

Vyrt napisał:

7. kamikadze: flota warta ponad 50% punktów
8. żółw: bunkier warty ponad 40kk

dobre:)

 

#6 2006-09-05 14:48:26

czeejen

Niebiański weteran

7340504
Skąd: 2:311:9
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 123

Re: Rangi...

Tez mi sie podoba ten pomysl mysle ze bym byl kamikadze i to zdesperowanym


Matka jest jedna i ma 163 pola :]

Offline

 

#7 2006-09-06 23:54:36

Vyrt

Gość na forum

Re: Rangi...

Temat umarł... rang ciągle nie ma, pomysłów też...

 

#8 2006-09-10 17:02:48

Flash

Gość na forum

Re: Rangi...

Jestem, za pomysłem, aby rangi zaczerpnąć ze starego sojuszu Heaven, tyle tylko że progi ustawić pod graczy

 

#9 2006-09-13 21:00:40

pawka

Gość na forum

Re: Rangi...

//Lost Soul\\
//Soul\\
//Rapturous\\
//Hero of Heaven\\
//Seraf of Heaven\\
//Cherub of Heaven\\
//Angel of Heaven\\
//Archangel of Heaven\\
//Soldier of Heaven\\
//Warrior of Heaven\\
//Kings of Heaven\\

 

#10 2006-09-14 16:13:54

Ojciec Dyrektor

Niebiański weteran

Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 79

Re: Rangi...

Dla mnie rangi mogą nie istniec, jak ktos chce sprawdzic, czy stoi wyżej czy niżej od innego członka sojuszu to wejdzie w liste, przyklaskuje propozycji Khouri, gdyz wprowadzanie skomlikowanych rang bezproduktywnie absorbuje te osoby, które rangi weryfikują

Offline

 

#11 2006-09-19 15:25:34

Spartacus

Administrator

Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 72

Re: Rangi...

A moim zdaniem rangi wiele wnoszą do sojuszu Budują specyficzny klimat, dodają uroku, skuteczne przeciw monotoni a także mogą w jakiś sposób mobilizować do lepszej i sprawniejszej gry (zwłaszcza co do ambitnych, żądnych sławy graczy )

Jednak proponuje wprowadzić rangi o nieco bardziej rozbudowane niż tylko

ranga1 od x pkt do x pkt
ranga2 od x pkt do x pkt

...itd

Znacznie ciekawiej moim zdaniem prezentowałyby się złożone rangi i odznaczenia (za szczególne zasługi), przyznawane niekoniecznie za ilośc pkt... ale za osiągnięcia

I tutaj (nie wiem jak to nazwać więc zarzuciłem pierwszą nazwą jaka mi przyszła do głowy ) proponowałbym coś w stylu "Ścieżki Rozwoju"     -  cosik z RPG


Czyli istniałaby możliwość awansowania w konkretnej dziedzinie, wybranej przez gracza zależnie od preferowanego stylu gry

Dziedziny to przykładowo (tylko prototyp - zawsze można zmienić/dodać)

Eco  Flota  Badania  Wywiad  itp etc 

W każdej z tych dziedzin istniałyby osobne rangi, w których awansowałoby spełniając dalsze wymagania Czyli np
Eco - Awans po przekroczeniu okreslonego wydobycia
Flota - awans po uzyskaniu wymaganej ilosci floty wedlug jej kosztu
..itd

Dodatkowo byłyby przyznawane specjalne odznaczenia np za bitwe na spory % , czy za tygodniowy przyrost pktow itd

Pomysł raczej na szybkiego, dlatego przepraszam za bylejakie przedstawienie Mam nadzieje że jednak w miare jasno i załapaliście o co chodzi... Mnie takie rozwiązania by się podobało. Duża różnorodność rang, urozmaicenie życia sojuszowego no i dodatkowa rywalizacja   To rozwiązanie jest również bardzo elastyczne że tak się wyraże ... można je udoskonalać, zmieniać i poprawiać na różne sposoby, można wprowadzić inne, dodatkowe elemnty

Jest to sam zarys tego jak miałoby to działać, więc proszę o oceno wyłacznie strony technicznej Same nazwy rangi itd można później ustalić....

Tak więc co o tym myślicie? Sugestie? Może zupełnie własne pomysły? Im więcej tym lepiej... wypadałoby wkońcu zrobić z tym porządek, a rada nic bez nas (czyli reszty sojuszu) nie zdziała To nasz wspólny sojusz, wszyscy są jego częścią i wszyscy powinni nad nim pracować nikt za nas tego nie zrobi

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

PS. Przepraszam za objętość posta... a przedewszystkim za błedy... pisałem w pośpiechu


Boże chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradze

Offline

 

#12 2006-09-19 15:42:36

vul6

Gość na forum

Re: Rangi...

Jak dla mnie to już tam mogą sobie być jakiekolwiek rangi, byleby w końcu zmieniono nam tą "Tymczasową" i nadano więcej praw - potem już można się zastanwiać nad wprowadzeniem bardziej złożonych i wymyślnych stopni. Takie jest moje zdanie

 

#13 2006-09-19 15:58:47

LongShot

Guardian Angel

5906586
Call me!
Skąd: Łęczyca (k.Łodzi)
Zarejestrowany: 2006-09-03
Posty: 306

Re: Rangi...

Co ja sadze o tym.

Pomysły sa wprawdzie fajne ale wiem ze im bardziej skomplikowane to wszystko jest tym ciezej to zorganizowac i sprawdzac i moga byc problemy zeby to wszystko poustawiac.

Moja propozycja to zeby zostawic te rangi które sa teraz w obszarze wew. Wg mnie sa juz odp. dopasowane pkt.

I dodac kilka rang specjalnych ,2 moze 3.

Dla gracza z najwieksza liczba pkt badan.

Dla gracza z rekordowym solowym zwyciestwem %

Nie bedzie tego trzeba czest sprawdzac i nie sadze ze zmiany beda az tak czesto sie pojawiały co ułatwi nam prace ale jednoczesnie bedzie to juz pewne zróznicowanie.

Dodatkowa ranga mogła by byc dla najbardziej aktywnego gracza (czyt. udzielajacego sie) jednak tutaj tez mogły byc problemy jak to sprawdzic i ocenic kto jest bardziej aktywny bo przeciez jeden pisze ze mna a drugi z innym graczem robia ataki i kogo wybrac??

Ewentualnie ranga dla najbardziej popularnego(lubianego) gracza ( zamieszcana była by na forum ankirta w której bralibyscie udział i sami wybierali takiego gracza)


http://img391.imageshack.us/img391/9347/finalversionprzycfn7.png



The battle line is drawn I dare you to cross it
You better think twice before you mix it up with me
I won't back down I'll keep the fire burning
As hard as you try you're never gonna stop me now

Offline

 

#14 2006-09-21 17:03:58

BadMan

Klucznik Gates of Heaven

7121181
Zarejestrowany: 2006-09-03
Posty: 130

Re: Rangi...

Dzis na gadzinie 18:00 zostało zwołane walne zgromadzenie sojuszników na którym to zostanie powzięta decyzja  określająca zasady nadawania nowych rang a także i same rangi...

Od jutra nie będzie rang tymczasowych !!! - to info dla wszystkich niecierpliwych

Zapraszam wszystkich na naszego czata

Pamiętajcie o godzinie 18:00 na czacie sojuszu zapraszam wszystkich

Pozdrawiam
BadMan


EDIT


Rangi zostały ustalone wiecej informacji tutaj

Ostatnio edytowany przez BadMan (2006-09-21 20:53:39)


http://img295.imageshack.us/img295/299/sygna3fd2.jpg

Offline

 

#15 2006-09-22 06:33:49

krycha120

Gość na forum

Re: Rangi...

przykro mi ale zainstalowałem se nowego windowsa i zapomnialem że do czatowania potrzebna jest java i niemoigłem uczestniczyć w posiedzeniu

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psychologia-czlowieka.pun.pl www.se-centrum.pun.pl www.czarnywrzesien.pun.pl www.rapfan.pun.pl www.clannara.pun.pl