Heaven Uni37

Forum sojuszu Heaven Uni37

Ogłoszenie

Drobne info od administracji
Wszelkie pomysły na temat forum proszę pisać na PW - będzie łatwiej ...

REJESTRACJA ! ! !
1 - zarejestruj się! Nick ten sam co na OGame!
2 - odbierz maila z "hasłem aktywacyjnym"
3 - zaloguj się i NAPISZ do Drakevern`a lub LongShot`a PW tu na forum (dodamy Cię do odpowiedniej grupy)

Z góry dziękuję za współpracę
Wasza
Administracja

  • Index
  •  » Porady
  •  » Ogłoszenia parafialne - sporo ciekawostek do OGame ...

#1 2006-09-05 03:36:05

Drakevern

God of Heaven

3733505
Skąd: Over the hills and far away...
Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 348

Ogłoszenia parafialne - sporo ciekawostek do OGame ...

Witajcie Obrońcy ! ! !

Postanowiłem się zebrać w sobie i podać kilka przydatnych linków raz, a porządnie (od razu lojalnie ostrzegam, że ten post będzie długi ...) oczywiście jak znajdę coś ciekawego to będę dopisywał ... Was też o to proszę - jeśli macie coś, co "ułatwia"grę ... pomaga Wam w jakiś sposób - podzielcie się z resztą ...

Ok - po tych kilku słowach wstępu napiszę jeszcze, że jak coś zamieszczę poniżej, to od razu z odnośnikiem i z krótkim opisem ...

Zacznę od absolutnych podstaw ...

Mianowicie FAQ :

Jak czegoś nie wiem lub nie jestem pewien - zaglądam na poniższy adres ...

Pomocnik OGame

Wszystko po kolei elegancko rozpisane - nic tylko czytać ... osobiście uważam, że przestudiowanie tego, co się tam znajduje powinno by"przymusem" przed rozpoczęciem gry ...
Wyszukiwanie działa naprawdę dobrze więc jeśli szukacie czegoś konkretnego, to bardzo szybko są rezultaty ...


Teraz przejdę do spraw troszeczkę "technicznych" ...

Jako przeglądarkę polecam (później zrozumiecie dlaczego ... może niektórzy juz wiedzą, a może i nie ...)

Firefox 1.5.0.4 dla Windows

Kilka słów wyjaśnienia- otóż Firefox pozwala na spore "ułatwienie" jeśli chodzi o OGame ... Zacznijmy od początku ...
Wchodzicie sobie na OGame, logujecie się ... macie "podgląd" ... a teraz ... klikacie PRAWYM klawiszem na "galaktyka" i otwieracie w "nowej karcie" ... tak samo klikacie na "wiadomości" ... i co teraz? W pierwszej karcie (nazwijmy ją "główną" na przyszłość ...) sprawdzacie stan floty ... w drugiej skanujecie do woli ... w trzeciej sprawdzacie jak wyszły skany i gdzie warto polecieć ... bez zbędnego (już w tej chwili...) przechodzenia z jednego widoku do drugiego ...

Jeszcze mało? To samo można zrobić z widokiem "podgląd" - też jest przydatne ... wyobraźcie sobie, że leci na Waszą kolonię wroga flota, a Wy macie flotkę na swojej matce ... zdążycie przed agresorem, ale trzeba tak to skoordynować, żeby było kilka chwil przed jego flotką ... W głównej karcie otwieracie "flota" ... w drugiej karcie "podgląd" ... i można bez problemu puścić swoją flotę-niespodziankę agresorowi tuż przed kontaktem ...

Mam nadzieję, że nie zamieszałem za bardzo i to wszystko jest w miarę jasne? Jakby coś to pisać - postaram się wyjaśnić na konkretnych przykładach ...


Z "ognistym liskiem" wiąże się mały, ale jakże przydatny dodatek ...

FoxGamePL

Ta wtyczka do "liska" o wiele umila granie jako-takie ... kto wie- ten chyba rozumie ... a kto jeszcze nie sprawdzał - zapraszam serdecznie do wypróbowania ...
Pozwolę sobie nie opisywać konfiguracji ... jakby coś to piszcie bezpośrednio do mnie ...


Do Firefox`a znalazłem niedawno jeszcze jedną (moim zdaniem REWELACYJNĄ) rzecz ... tego mi bardzo brakowało w OGame ... już wyjaśniam o co mi chodzi ...
Macie jakieś stałe koordynaty do innych graczy na które często wysyłacie swoją flotę? I za każdym razem trzeba wpisywać ręcznie współrzędne? Już NIE ... teraz można sobie to zrobić tak, jakbyście wysyłali flotę na jedną z Waszych planet ...
Najpierw pobierzcie sobie GreaseMonkey`a ... sam w sobie pozwala na uruchamiania skryptów na Firefox`ie ...

GreaseMonkey

Później ściągnijcie ten skrypt ...

Farmlist

I przelogujcie się na OGame ... na samym dole pojawią się Wam 3 nowe opcje ... 1- dodajecie koordynaty planety i nazwę pod którą ma się wyświetlać ... 2 chyba nie trzeba tłumaczyć ... 3 - pozwala na sprawdzenie kogo już macie dodanego i modyfikacje wpisów ...
A teraz ... jak już zapiszecie jakieś namiary ... wybieracie flotę ... nazwa i kordy pojawią sie automatycznie- wystarczy tylko kliknać, ustawić szybkość i flota może lecieć ... prawda, że to powinno być od razu?


Następna niezbędna rzecz ... jeśli tego ktoś nie zna, to będzie miał ze mną doczynienia

SpeedSim +spolszczenie

Nawet nie mam pomysłów co napisać jeśli chodzi o obsługę SS ...


Kolejna sprawa - konwerter RW ... każdy z nas atakuje innych graczy ... czasem wypadałoby się pochwalić jakimś starciem ...
Wiem, że jest sporo dobrych konwerterów, ale ja osobiście korzystam ze starej dobrej Takany ...

Takana RW converter

Obsługi powyższego chyba nie muszę tłumaczyć? Aczkolwiek napiszę, że na potrzeby naszego forum możecie zostawiać kordy oraz techy swoje i przeciwnika ...

Jest jeszcze inny ciekawy konwerter ...

Konwerter RW

Tu możecie zaznaczyć od razu komu ile statków padło w starciu ...


A dla ludzi, którzy często używają ataków ACS - też się znalazła "pomagajka" ...

Kalkulator ACS

Bardzo miło od razu przelicza kto ile dokładnie stracił i jak się osoby powinny "rozliczyć" złomem z danego ataku ...
Obsługa - chyba intuicyjna ... wypełnić wszystkie potrzebne pola, kliknąć na "wykonanie obliczeń" i tyle ...


Hmmm ... myślę cóż jeszcze ... aha ...

Kalkulator

Mnie osobiście pomaga jak chcę uzbierać surówkę, a nie wiem ile dokładnie będzie mnie coś kosztować
Opis chyba również zbędny?


Podejrzewam, że większość z Was zna, ale dla pewności ...

Kalkulatory OGame

To stronka z dużą ilością przydatnych rzeczy ... chcecie wiedzieć jakie dokładnie macie (godzinne/ dzienne/ tygodniowe) wydobycie i jaką flotę/obronę można za to kupić? Jaki dokładnie zasięg mają Wasze RM, ile będą lecieć i jak poradzą sobie z wrogą obroną? Szybko przeliczyć surówkę na handel? Ile kosztuje i jaki zasięg ma konkretny poziom Falangi Czujników? To tylko przykłady co można znaleźć na tej stronie ...
Wszystko zebrane na jednej stronce ... aż chce się korzystać ...


A byłbym zapomniał ... Macie namiary na jakiegoś gracza i chcielibyście wiedzieć ile i gdzie ma pozostałe planety?

Wyszukiwarka OGame

Korzystanie też jest banalne - wpisujecie które uniwersum chcecie przeszukać, nick gracza i tyle ... niestety w wersji darmowej widać tylko 5 wyników, ale i tak jest informacja ile planet skolonizował dany gracz ...
Poza tym jest jeszcze "Historia graczy" - też przydatna sprawa, ale wyniki nie zawsze są "na czasie"- może być trochę różnicy ...



To chyba tyle, co na razie przychodzi mi do głowy ...

Zapraszam wszystkich do komentarzy ... i wpiszcie jeszcze czego Wy używacie grając w OGame ... pomagajmy sobie nawzajem ...

Pozdrawiam wszystkich ...
Wasz
Drakevern


http://img521.imageshack.us/img521/5254/syg1kd8.jpg

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...
My mother, and my sisters, and my brothers.
'Lo, there do I see...
The line of my people...
Back to the beginning
'Lo, they do call to me
They bid me to take my place among them.
In the halls of Valhalla...
Where the brave...
May live...
...forever ! ! !

Offline

 

#2 2006-09-05 14:30:25

czeejen

Niebiański weteran

7340504
Skąd: 2:311:9
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 123

Re: Ogłoszenia parafialne - sporo ciekawostek do OGame ...

I ja jescze dodam chyba tylko 2 jescze przydatne linki do stron ktore ulatwiaja i umilaja nam gre:

1. Na tej stronie znajdziecie wiele skryptow pod greasemonkey (czyli tak samo jak farmilist) UWAGA nieliczne skrypty sa wykrywalne przez GO ale nikt jeszcze bana nie dostal wiec chyba bezpieczne. Zreszta pisze w opisie kazdego czy jest on bezpieczny.

http://li-on.forall.pl/index.php?m=down … egory_id=5

2. A oto strona na ktorej jest bezplatna mapa ogame moze nie az tak dobra bo rzadziej aktualizowana no i nie ma histori graczy ale mozna tam znalezc wsyztskie niezbedne informacje o przeciwniku

http://www.ogame.net.pl/

Zycze milego korzystania z tych dodatkow.

Ps. gdyby ktos mial problem z wtyczkami do ogame to sluze pomoca.


Matka jest jedna i ma 163 pola :]

Offline

 

#3 2006-09-05 18:22:16

vul6

Gość na forum

Re: Ogłoszenia parafialne - sporo ciekawostek do OGame ...

 
  • Index
  •  » Porady
  •  » Ogłoszenia parafialne - sporo ciekawostek do OGame ...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darkan.pun.pl www.wsciekleorly.pun.pl www.magi-nation.pun.pl www.narutowarsmax.pun.pl www.specjalna2010.pun.pl